Staff Directory

Administration

Kennie Churchwell

Principal

Cassandra Wilsey

Assistant Principal


Office Staff

Cherl McSeveney

Secretary

Deborah Lee

Attendance Clerk


Kindergarten

Sydney Atherton

Kindergarten Teacherroom 304

Jodie Bucci

Kindergarten Teacherroom 302

Emma Chrismer

Kindergarten Teacherroom 302

Samantha McCormack

Kindergarten Teacherroom 303

First Grade

Lindsey Abbott

First Grade Teacherroom 136

Hidi Borup

First Grade Teacherroom 132

Tamra Harris

First Grade Teacherroom 137

Heidi Heaton

First Grade Teacherroom 133

Deborah McMahon

First Grade Teacherroom 134


Roberta Rel

First Grade Teacherroom 131


Second Grade

Cynthia Ferguson

Second Grade Teacherroom 106

Angie Richardson

Second Grade Teacherroom 107

Ana Robles

Second Grade Teacherroom 104

Chelsey White

Second Grade Teacherroom 108


Third Grade

Wendy Hardy

Third Grade Teacherroom 307

Jennifer Hess

Third Grade Teacherroom 129

Lisa Jacques

Third Grade Teacherroom 305


Nicola Staple-Campbell

Third Grade Teacherroom 306

Fourth Grade

Sarah Booth

Fourth Grade Teacherroom 403

Sherry Ranck

Fourth Grade ELA / Science Teacherroom 404


Ericka Sebok

Fourth Grade Teacherroom 402

Sonia Suttles

Fourth Grade Math / Social Studiesroom 401

Specials

Jacqueline Borgen

Music Teacherroom 142

Karen Johnson

Physical Education Teacherroom 207-208

Joe Morani

Art Teacherroom 100

Sonyia Roy

Library Media Specialistroom 127

Marion Bate

STEAM Teacherroom 138

Special Education

Jo-Ann Batulan

3-4 Life Skills Teacherroom 201


Carolyn Fox

K-2 Special Education Resource Teacherroom 202


Laurie Giddings

3-4 Life Skills Teacherroom 204


Kate Hall

3-4 Special Education Resource Teacherroom 406

Nancy Widetick

K-2 Life Skills Teacherroom 203

Kim Bellantoni

SLD Paraprofessionalroom 202

Ariana Castaneda

Life Skills Paraprofessionalroom 203

Yolanda Ornelas

SLD Paraprofessionalroom 406

Ana Ramos

Life Skills Paraprofessionalroom 203

Letha Selby

Life Skills Paraprofessionalroom 203

Michele Aguilar

Speech Teacherroom 408

Rosemary Davis

Occupational Therapyroom 205

Elaine Kilpatrick

Counselorroom 103

Sheryll Johnson

Structured English Immersionroom 135

Title I

Deborah Molloy

Title I/Instructional Coachroom 126

Kyle Christiansen

Title I Paraprofessionalroom 129

Valari Delgadillo

Title I Paraprofessionalroom 129

Jaima Schuyler

Title I Paraprofessionalroom 126

New

Ttle I Paraprofessionalroom 126

Other Support Staff

Pamela Famania

Custodian